niedziela, 15 stycznia 2017

Łyżeczka miodu...

Łyżeczka miodu to dla nas ludzi tak nie wiele. Łyżeczka miodu to zaledwie kilka gramów ,lecz dla pszczół to kawał życia ,a nawet kilka żyć. Aby powstała tak niewielka ilość miodu życie traci 12 pszczół ...umierają z przepracowania. Aby powstało tych kilka gramów potrzebują przelecieć ponad 3500 km i odwiedzić około 80000 kwiatków. Myślę ,że stworzenia te wymagają od nas ludzi ogromnego szacunku. Jeśli ich zabraknie to kto je zastąpi ? Ludzie z pędzelkami czy może latające drony? Myślę ,że ani ludzie ,ani super wymyślne drony nie są w stanie ich zastąpić. Dlatego jeśli nabierzesz łyżeczkę miodu to pomyśl o tych 12 stworzonkach i ich ogromnym wkładzie w nasze życie. 80000 zapylonych kwiatów to przyszłe owoce i warzywa , a także wszelkiego rodzaju zboża bez ,których ... no cóż wyginiemy.

Pozdrawiam wszystkich :-)

3 komentarze:

 1. Czasem sięgam po tę łyżeczkę miodu. Powiadasz, że 12 pszczół przy tym ginie...? Aż się wierzyć nie chce...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak jest. Ginie 12 pszczół ,które zanim zaczęły pracować przy miodzie wcześniej zajmowały się karmieniem pszczelich dzieci ,pracą przy wosku i ochroną gniazda. Takie pszczele życie. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz :-)

   Usuń
 2. Przyroda jest niesamowita. Wszystko zamyka się w życiowym kole...Mam nadzieję, że pszczół nam nie zabraknie, bo nie wiem jak będzie wtedy wyglądało nasz życie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń